Obloukové haly montované

Přehled nabízených tvarů hal

Přehled nabízených tvarů obloukových hal

Naše firma je největším výrobcem hal v Evropě. Nabízíme 78 druhů a 308 typů hal, se zastavěnou plochou od 10 m2 do 5 000 m2. Jako jediní realizujeme samonosné haly bez podepření až do šířky 56 m. Vybrat si můžete z 202 barev a 121 204 barevných kombinací.


Výroba montovaných obloukových hal a linek pro výrobu a výstavbu obloukových hal systému K‑SPAN

Samonosné montované obloukové haly postavené technologií K-SPAN jsou vytvářeny z ocelových obloukových profilů, širokých 300 mm, 680 mm a 800 mm, vyrobených pomocí speciální válcovací a ohýbací linky. Montované haly nabízíme v provedení oboustranně polakovaného ocelového plechu nebo nadstandardně kvalitní pozinkové oceli. Konečnou úpravu profilu si zákazník zvolí z široké palety barevných odstínů.

Celou řadu užitečných informací lze nalézt také v sekci často kladené otázky.

Cenová dostupnost haly

Mimořádně příznivých cen námi stavěných samonosných obloukových hal docilujeme díky velké flexibilitě celé stavby, bezkonkurenční rychlosti výroby a montáže. Pro výstavbu obloukové haly je třeba minimální stavební připravenost. Jednotlivé lamely nosného tubusu obloukové haly jsou vyráběny z kvalitních ocelových svitků ve výrobní lince přímo v místě stavby. Postavené lamely jsou pak pospojovány speciálním pertlovacím strojem, který sám oběhne jednotlivé oblouky haly a napevno pospojuje lamely k sobě. Další možností realizace jsou námi vyráběné haly stavebnicového typu, kterou si zákazník ze dvou a třímetrových dílů sám jednoduše sestaví, případně nechá od nás smontovat. Základem příznivé ceny stavby je tak jednoduchá příprava, minimální spotřeba materiálu, rychlá výroba a profesionální montáž.

Jako jediní v Evropě máme vlastní konstrukční a vývojové pracoviště sloužící k nalezení nových výrobních postupů a neustálému zdokonalování našich montovaných hal. Tím, že vyvíjíme a vyrábíme jak haly tak i stroje na výrobu hal, máme nejkompletnější informace a nejhlubší znalosti o stavbě montovaných obloukových hal systémem K-SPAN.

Jedinečná pevnost a kompaktnost stavby

Naše firma je jediným výrobcem samonosných montovaných obloukových hal a linek zpracovávající materiál až do tloušťky 1,8 mm. Námi vyráběný profil je tak mimořádně pevný a kompaktní. To nám umožňuje realizovat montované obloukové haly až do šířky 56 m.

Jsme jedinou firmou v ČR, která má strojové vybavení pro výrobu takto kvalitního profilu!

Bezkonkurenčně rychlá výstavba haly

Charakteristickou vlastností našich obloukových hal je jednoduché zakládání stavby formou základových pasů, základové desky, podpůrných stěn, zemnících vrutů, položených panelů do kamenného lůžka, betonových kvádrů nebo přímo na stávající asfaltový či betonový povrch. Podmínkou bezkonkurenčně rychlé stavby obloukové haly je jednoduchá příprava, krátká dodací lhůta materiálu, rychlá výroba v řádu dní a profesionální montáž za použití minima techniky.

Stavba montované obloukové haly o zastavěné ploše 500 m2 trvá cca 5 pracovních dnů, realizace stejné haly o rozloze 1 000 m2 cca 10 pracovních dní.

Multifunkční využití haly

 • výrobní haly
 • sklady
 • kancelářské a administrativní prostory
 • atletická sportoviště, tenisové, badmintonové nebo florbalové hřiště
 • tělocvičny
 • rekreační zařízení
 • prodejny a supermarkety
 • autosalony
 • zemědělské budovy, seníky, chlévy, haly pro uložení techniky, zahradnictví
 • přístřešky
 • samonosné střechy
 • čerpací stanice pohonných hmot
 • letecké hangáry, haly vojenské účely a pro mnoho dalších komerčních, sportovních nebo zájmových aktivit

Členění a užití haly lze kdykoliv jednoduše změnit!

Stavební úpravy hal

Zateplení obloukových hal provádíme pomocí minerální nebo čedičové vaty o šířce od 10 do 40 cm, dle potřeb investora. Další možností je stříkaná izolační pěna nebo napnuté izolační folie. Zateplení hal se pohybuje v rozmezí od temperovaných po nízkoenergetické.

Odvětrání obloukových hal bývá realizováno montáží větracích turbín, jejichž odlehčená pevná konstrukce garantuje vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost v řádu desítek let. Dále lze větrat instalovanými okny ve štítech haly, které slouží i k prosvětlení hal. Větrat lze i prostřednictvím prosvětlovacích vikýřů umístěných na vrcholu haly.

Štítové stěny jsou vyráběny z rovných lamel stejného tvaru jako u nosného tubusu, lze je vyzdít jakýmkoliv zdícím materiálem, prosklít skleněnými deskami s konstrukcí, polykarbonátovými deskami, okny, případně štíty uzavřít dřevěným materiálem, trapézovým plechem nebo PUR panely.

Vrata a dveře lze umístit jak do štítových stěn, tak i do bočních stěn tubusu. Vchodové dveře dodáváme bezpečnostní, protipožární nebo únikové. Vrata otevírací do boku na pantech nebo kolejnici, lamelové vytahovací vzhůru. Veškerá vrata zateplená i bez zateplení ovládaná mechanicky i elektromotorem.

Prosvětlení obloukových hal provádíme štítovými stěnami – řady oken, polykarbonát, sklo, nebo světlíky v tubusu haly umístěné v bokách nebo na vrcholu stavby.

Vestavba patra pro maximální využití prostoru v hale nabízíme vestavbu patra zdícími materiály a hurdiskovými nebo panelovými stropy. Řešením pro nástavbu patra na stávající objekt bez dostatečné nosnosti je tzv. vynesené patro montované obloukové haly na ocelové konstrukci s podpěrnými piloty.

Dlouhá životnost haly

Vzhledem ke kvalitě námi dodávaného materiálu, k přesnosti výroby a montáže našich obloukových hal lze nově postavenou stavbu užívat bez omezení nejméně po dobu čtyř generací.

Bezúdržbové užívání haly

Od výstavby haly po celou dobu jejího užití není třeba ji natírat ani jinak průběžně udržovat.

Minimální náklady na provoz haly

Základem nízkých nákladů na provoz haly je kvalitní tepelná izolace, kterou lze realizovat i v provedení nízkoenergetická. Vhodným prosvětlením lamel tubusu, štítu i vrat omezíte i potřebu umělého osvětlení celé provozovny. Kombinací malé spotřeby tepla, dostatečného světla a bezúdržbového užívání haly docílíte minimalizace nákladů na provoz.

Největší firemní zázemí

Nové a kvalitní technické zázemí. Montované haly a střechy menších rozměrů jsou vyráběny v tovární hale, v případě větších rozponů výrobní linku dovezeme přímo na staveniště. Jsme jedinou firmou v ČR, která má strojové vybavení pro výrobu v hale i na stavbách.

Máme největší počet zaměstnanců, za které naše firma odpovídá v plném rozsahu. Někteří spolupracovníci staví montované haly již čtvrt století.

A především jako jediní máme vlastní konstrukční a vývojové pracoviště sloužící k nalezení nových výrobních postupů a neustálému zdokonalování našich montovaných hal. Tím, že vyvíjíme a vyrábíme jak haly, tak i stroje na výrobu hal, máme nejkompletnější informace a nejhlubší znalosti o stavbě montovaných obloukových hal systémem K-SPAN.

Více informací o firmě Attl a spol. s.r.o. Továrna na stroje

Dotační programy

V rámci žádosti a přípravy čerpání dotačních programů vám umožníme konzultace u nás ZDARMA. Nabízíme také vypracování kompletní dokumentace ve spolupráci s NÁRODNÍ AGENTUROU PRO DOTACE.

NÁRODNÍ AGENTURA PRO DOTACE

Čerpání úvěrů

Máme dlouholeté zkušenosti s žádáním a čerpáním úvěrů na průmyslové a zemědělské stavby. U nás můžete obdržet úvěr na stavbu haly od těchto bank:

ČSOB Česká spořitelna Komerční banka GE Money Bank Equa bank UniCredit bank Sberbank

VYUŽIJTE NAŠÍ NABÍDKY A INFORMUJTE SE O MOŽNOSTECH NAŠEHO VÝROBNÍHO PROGRAMU!

V případě zájmu kontaktujte našeho obchodního manažera

Zbyšek Vacek
+420 734 235 692
zbysek.vacekochrana proti botum @@ochrana proti botum @attl.cz